SYSTEMY OKIENNO DRZWIOWE
|
Firma KOMSTA oferuje kompleksową obsługę inwestycji realizowanych z profili aluminiowych. Nasza oferta obejmuje zarówno typowe konstrukcje jak okna i drzwi a także konstrukcje według indywidualnych projektów takie jak:
- fasady,
- systemy przesuwne-Visoglide, Ultraglide, Ecoslide.
- systemy harmonijkowe-Visofold,
- zadaszenia,
- ogrodyzimowe-Aliver,TS-Polska.
- wiatrołapy,
- oknapodawcze,
- aluminiowe konstrukcje przeciwpożarowe w klasie - El 15, El 30, El 60.
|
|
System Econoline 51 mm
Opis:
System ECONOLINE to system bez izolacji termicznej, przeznaczony do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców.
System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek.
System Econoline jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast: wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia. W systemie Econoline istnieje wersja profili drzwiowych ze specjalnie wyprofilowanym eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych.
Pewnego rodzaju uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który świetnie nadaje się do kształtowania zabudowy biurowej – jest to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji.
Zastosowanie:
- drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczone do ogólnego stosowania w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych (w pomieszczeniach o charakterze biurowym)
- istnieje możliwość wbudowania drzwi ECONOLINE w ściany działowe wykonane z segmentów ECONOLINE lub w inne ściany, o dowolnej konstrukcji, zgodnie z projektem technicznym obiektu
- możliwość konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenia ścian pod dowolnym kątem oraz wzmacniania już wykonanych, a nawet zamontowanych elementów.
|
|
System Imperial 65mm
Opis:
Trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego, znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną komory zewnętrznej i wewnętrznej profili.
Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. Profile drzwiowe IMPERIAL posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K, co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108.
Dzięki parametrom: dużej szerokości profili 65 mm (ościeżnice okienne, drzwiowe, słupki, skrzydła drzwiowe) i 74 mm (skrzydła okienne) oraz grubości ścianki 1.7÷2.0 mm, uzyskano sztywny profil o wysokiej statyce, umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła: szerokość 1300 mm - przy maksymalnej wysokości 2200 mm, szerokość 1200 mm - przy maksymalnej wysokości 2400 mm.
System mocowań wypełnień: od 4 do 51 mm (umożliwiający również szklenie od zewnątrz), stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym. Zaletą okien IMPERIAL jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł) oraz wybór skrzydła w zależności od okucia – istnieją skrzydła przeznaczone do okuć typowo aluminiowych, zgodne ze standardem EURO, jak również do okuć okien PCV.
Zastosowanie:
- witryny szklone szybami zespolonymi i szkłem pojedynczym
- okna rozwierno-uchylne, rozwierne, uchylne, uchylno-przesuwne
- drzwi otwierane na zewnątrz, do wewnątrz, jedno i dwuskrzydłowe, z doświetlami
- drzwi wahadłowe i przesuwne
- okna obrotowe z pionową i poziomą osią obrotu
|
|
System Superial 75mm
Opis:
System o powiększonej izolacyjności termicznej. Dzięki trójkomorowym przekładkom termicznym, komorowej uszczelce centralnej i specjalnych uszczelkach szklących system osiąga współczynnik UR < 2.0 W/m2K (grupa materiałowa 1.0 wg normy DIN 4108). Głębokość ościeżnic okiennych i profili do zabudów stałych to 75 mm. Głębokość skrzydeł okiennych wynosi 84 mm. System Superial bazuje na akcesoriach (narożniki, łączniki typu T) oraz listwach szklących i okuciach z innych systemów izolowanych termicznie. System osiąga bardzo dobre właściwości akustyczne. Możliwość stosowania wypełnień o grubościach 14-61 mm.
Zastosowanie:
- wszelkiego rodzaju okna i witryny zewnętrzne
- okna rozwierno-uchylne, rozwierne, uchylne, uchylno-przesuwne
- drzwi otwierane do wewnątrz, oparte na zmodyfikowanym skrzydle okiennym.
|
|
Superial seria SP800 System drzwiowy z izolacją termiczną.
Charakterystyka systemu:
- system trzykomorowy – głębokość zabudowy 75mm
- szerokość skrzydła 88.5, szerokość ramy drzwiowej 61.5mm, ościeżnica+skrzydło=134mm (węższe od
dotychczasowego Superiala o 5mm)
- przekładki termiczne trójkomorowe wysokość przekładki: 34mm
- jako uzupełnienie oferty przekładki bimetaliczne 34mm (eliminują zniekształcenia skrzydła drzwiowego pod
wpływem znacznej różnicy temperatur na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni profilu),
- w większości system bazuje na rozwiązaniach systemu Superial: wykorzystanie istniejących uszczelek
przymykowych, podkładek przyszybowych, listew szklących,
- materiał na konstrukcje drzwiowe serii SP 800 tańszy od dotychczasowego SP o ~8%
- możliwość zapinania profilu wykańczającego SP422 (kolor biały, czarny lub szary) w środkowej komorze,
- 3 typy narożników, do drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz, tylko cięte, bez frezowania; możliwość
zamówienia noży do zagniatarki
- izolowany termicznie próg, możliwy do demontażu po zamontowaniu drzwi w otwór
- łatwy montaż okuć (zamki, zaczepy, elektrozaczepy, rygle, zaczepy rygli) – bez użycia podkładek dystansowych,
- dostępne profile adaptacyjne do wbudowania konstrukcji serii SP800 do witryn Superial,
- lepsze właściwości antywłamaniowe (zamek zlokalizowany daleko od strony zewnętrznej).
|
|
OGRODY ZIMOWE
|
Ogród zimowy, inaczej zwany również oranżerią,werandą słoneczną lub szklarnią, obecnie cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jest to nie tylko atrakcyjny sposób na powiększenie powierzchni użytkowej budynku, ale również sposób na poprawienie jego bilansu energetycznego. Różnorodność rozwiązań i konstrukcji pozwala na zaprojektowanie i montaż ogrodu zimowego według indywidualnych upodobań. Rodzaj aranżacji zależy od koncepcji, powierzchni pomieszczenia oraz potrzeb.
Przykładowe formy ogrodów zimowych:
Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do wykonania konstrukcji ogrodów zimowych jest aluminium: materiał dość lekki, łatwy w montażu i konserwacji, odporny na korozję. Szkielety aluminiowe cechuje duża szczelność i łatwość w kształtowaniu (można stworzyć konstrukcje o dość skomplikowanych bryłach). Dodatkowo możliwe jest użycie profili aluminiowych z przekładkami termoizolacyjnymi, co daje wysoki poziom izolacji cieplnej - jest to rozwiązanie doskonałe do ogrodów zimowych, które mają mieć zastosowanie całoroczne i stanowić formę powiększenia powierzchni mieszkalnej. Zadaszenia z rodziny systemów Aliplast zapewniają wymaganą izolację termiczną dzięki zastosowaniu konstrukcyjnej przekładki termicznej. Stosuje się krokwie pośrednie oraz odpowiednie krokwie skrajne, które pozwalają na płynne łączenie ze ścianami pionowymi ogrodów (bez możliwości przemarzania). Przegubowe połączenie w okapie i kalenicy pozwala na ciągłe regulowanie kąta nachylenia dachu (w granicach 5°-45°). Podane rozpiętości elementów nośnych są orientacyjne, zależą od rozstawu krokwi oraz stref obciążenia wiatrem i śniegiem.
Istnieje możliwość wzmacniania krokwi i okapu wsuwanymi do wewnątrz odpowiednimi profilami aluminiowymi lub stalowymi. Zaprojektowano również efektywny system odprowadzania wody opadowej z dachu. Stosuje się profile okapowe zintegrowane z rynną lub bez rynny. Systemy zadaszeń Aliplast przystosowanie są do stosowania wypełnień z poliwęglanu komorowego, jak i szkła zespolonego.
Systemowe rozwiązania zadaszeń ogrodów zimowych ograniczają do minimum stosowanie obróbek blacharskich. Występuje kilka rodzajów listew maskujących: proste, zaokrąglone jak i renowacyjne. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami, profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).
|